Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Partizani merr frymë lirshëm për herë të parë, bie Teuta në “Niko Dovana” (Video)

ssssu

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos kanë fituar 1-2 me përmbysje ndaj djemve të detit.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 17-të me Albi Dostin që ekzekutoi saktë një goditje dënimi duke shtangur portierin Alban Hoxha. Deri në këto minuta në fushë dukej një Partizan i lodhur që fati e ndihmoi të mos e pësonte golin e dytë. Fillimisht do të ishte një penallti e humbur nga kapiteni Nijaz Lena dhe më pas dy gola të anuluar që mbajtën të kuqtë në lojë.

Kur pritej vetëm përfundimi i 45-së minutave të para, Partizani surprizon me Trashin që dërgon skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin e barabartë 1-1. Mesfushori shënon gjithashtu golin e parë në kampionat për kryeqytetasit.

Pjesa e dytë sjell një Partizan të rilindur pas golit që shpesh synon kthesën. Do të ishte episodi i minutës së 78-të që do të përcaktonte takimin. Një goditje e lirë në zonë nga ku Partizani më pas fiton një 11-metërsh të ekzekutuar saktë nga Xhevahir Sukaj që i siguron ekipit 3 pikët e para.

Teuta e mbylli takimin me 9-të lojtar pasi Shehaj në të 78-ën dhe Dediç në të 87-ën u ndëshkuan me të kuqe.

Pas javës së 5-të, Partizani renditet në vendin e parafundit me 5 pikë, po aq sa Luftëtari dhe Vllaznia i vendit të 7-të dhe të 8-të. Ndërsa Teuta me humbjen e pësuar sot renditet e 4-ta me 7-të pikë.

(e.k/BalkanWeb)


Komente ( 1 )