Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pas arritjes së marrëveshjes, Basha niset drejt çadrës, ja çfarë bëri Rama

Screenshot_2

Pas gati 200 minutash takim kokë më kokë, kryeministri Edi Rama dhe lideri i opozitës, Lulzim Basha dolën sëbashku para mediave për të konfirmuar arritjen e marrëveshjes që i jep fund krizës politike duke dhënë si dëshmi për këtë edhe një shtrëngim duarsh në publik.

Por menjëherë pasi u ndanë nga njëri tjetri, “BalkanWeb” mëson se Basha është takuar me dhjetra simpatizantë që e prisnin para ambjenteve të kryesisë së Kuvendit që ndryshe nga herët e kaluara kanë qenë miqësorë me Ramën në momentet kur shefi i qeverisë kaloi pranë tyre.

Gjithashtu mësohet se Basha menjëherë është drejtuar në “Çadrën e lirisë” ku iu ka komunikuar edhe protestuesve të pranishëm lajmin e mirë të arritjes së marrëveshjes.

Nga ana tjetër “BalkanWeb” mëson se kryeministri Edi Rama pas shtrëngimit të duarve me Bashës i është drejtuar hyrjes së vilës qeveritare nr.31 në Bllok ku e priste automjeti zyrtar. Mësohet se Rama nuk ka preferuar të bëjë asnjë takim tjetër por është drejtuar drejt banesës së tij në Surrel.
(BalkanWeb)


Komente ( 3 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .