Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


Pas betimit të qeverisë ‘Rama 2’, Kodheli i dorëzon detyrën ministres së re (Foto)

Kodheli -Xhacka

TIRANE- Ministrja e re e Mbrojtjes Olta Xhacka mori sot detyrën pas ceremonisë së betimit të ministrave të kabinetit të ri qeveritar.

Olta Xhaçka bëri betimin në Presidencë bashkë me kryeministrin, Edi Rama dhe pjesën tjetër të anëtarëve të Këshillit të Ministrave.

Pas ceremonisë së betimit në Presidencë, ministrja e Mbrojtjes, Xhaçka mori detyrën, të cilën ia dorëzoi paraardhësja e saj, Mimi Kodheli. Xhaçka është e dyta femër që zgjidhet ministre e Mbrojtjes, pas Mimi Kodheli, e cila drejtoi për 4 vite me radhë këtë dikaster të rëndësishëm të shtetit shqiptar.
thumbnail_IMG_0014

thumbnail_IMG_0051

thumbnail_IMG_0052

thumbnail_IMG_0059

thumbnail_IMG_0124
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

  • mjaft bont foto tani se na jeni bo si BEAUTIFUL,aktoret kryesore jane po ato,pervishiuni punes

  • Lerini pompozitetet po shikoni ku eshte ushtria jone, a kemi me te vertet kapacitete mbrojtese????
    Sa armatime kemi? sa avione bombardues? sa tanke? Sa raketa hedhes?(kuptohet te thjeshte)Nuk besoj se keto jane info sekrete, te gjitha vendet e NATO-s kane statistike per kete. Lutemi ndertoni ushtrine.
    Edhe Grqia e Turqia jane anetar te NATO-s por qindra milion euro ne vit harxhojne per armatim.