Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pas Kondogbias Valencia blen një tjetër lojtar. Serbi Uros Raçiç kalon tek spanjollët deri në 2022

UROS RACIC, fudbaler Crvene zvezde, na prvenstvenoj utakmici protiv Mladosti, na stadionu Rajko Mitic.
Beograd, 01.12.2016.
foto: Nebojsa Parausic

Fudbal,  Crvena zvezda, Mladost Lucani

Në kohën kur e gjithë vëmendja është tek Botërori Rusi 2018 klubi spanjoll i Valencias e ka mendjen përforcimet në merkato.
Këtë pushim, Valencia po e përdor që të bëj merkato duke përforcuar skuadrën.
Mundo Deportivo përcjell se Valencia ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit serb, Uros Raçiç, i çili njëkohësisht është pjesë e Serbisë U21. Mbrojtësi 20-vjeçar ka firmosur me klubin spanjoll një kontratë 4-vjeçare, ku ka edhe një klauzolë largimi prej 100 milionë eurove.

Duke parë vlerën e tregut, drejtuesit e Valencias kanë menduar që t’i vënë këtë klauzolë mbrojtësit, duke qenë se shumë shpejtë mund të shpërthejë dhe nëse arrin një formë të mirë, atëherë nuk do të ishte e vështirë të shitej për aq euro, pasi kohët e fundit, në merkaton eruopiane po bëhen çmenduri për sa i përket transferimeve.

Për trajnerin Marcelino, Uros Racic do të jetë përforcimi i tij i dytë i sezonit pas konfirmimit më 25 maj të blerjes të Geoffrey Kondogbia.

(BalkanWeb)