Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Përballja me Milanin, tifozët e Shkëndijës dhe Kastriot Tusha ndezin qytetin italian (Video)

auto_Xhamadani1502980980

Tifozëve e Shkëndijës së Tetovës sot ne mesditë kanë ndezur Milanon me këngët e tyre patriotike. Mbështetësit më të zjarrtë të skuadrës shqiptare që luan në kampionatin maqedonas kanë udhëtuar për t’i dhënë zemër beniaminëve të tyre në përballjen me një nga skuadrat më të titulluara në botë, Milanin.

Në sheshin e këtij qyteti, në “Duomo”, tifozët e Shkëndijës kanë kënduar këngë patriotike së bashku me tenorin e njohur shqiptar Kastriot Tusha. Ndër të tjera nuk mund të mungonte “xhamadani vija vija”.

Kastriot Tusha kendon me Ballistet para… by GazetaExpresscom
Shkëndija luan sonte në “San Siro” takimin e parë të fazës “play-off” të Europa League kundër Milanit, ndërsa një javë më pas, në stadiumin e Shkupit përcaktohet skuadra që do ti bashkohet përfundimisht kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian.

(e.k/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

  • shqipetar te botes mbar, te tregojm qe ne skemi priprje vetem per te mbush burgjet e botes por DIM TE JETOJM NGA DJERSA E BALLIT!!!

    BURRAT SRIN NEN HIJE E KUVENDOJN
    PIKA U BIE
    SE NGA PUNA RROJN

  • Ballisti i vertet ështe ne hall sot o pseudoshqiptar e patriot fallco qe kerceni me buzeqeshje prej djalli vetem nga halli. Nvend se ti dilni ne mbrojtje Heroit vertet ju kerceni! Ah keca e keca qe jeni ju , pash edhe nje video tuajen dje ku me shume u degjonte fjala DOBRO!