Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Zjarri në Torovicë, digjet një banesë, në rrezik dy të tjera (Video)

zjarr-ne-shkoder

LEZHE Një banesë është përfshirë nga zjarri në Torovicë të Lezhës, ndërsa nga flakët e mëdha rrezikohen edhe by banesa të tjera aty pranë.

Drejt vendngjarjes kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse dhe forca të ushtrisë për fikjen e flakëve.

Vatra e zjarrit në Torovicë nisi që prej ditës së djeshme, ndërsa gjatë natës flakët ishin prezente.

Pavarësisht se në orët e para të mëngjesit u bë e mundur vënia në kontroll e zjarrit, vatra u favorizua nga era e fortë dhe rritja e temperaturave, c’ka ka shkaktuar riaktivimin e zjarrit.

(d.d/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.