Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pirlo: Ja pse Juventus mund ta eliminojë Barcelonën

Pirlo-780x439

Andrea Pirlo beson se Juventusi mund ta eleminojë Barcelonën, sepse skuadrat janë të ndryshme nga finalja e Ligës së Kampionëve e vitit 2015. Mesfushori italian luajti ndeshjet e tij të fundit me Juventusin pikërisht në finalen e Berlinit e cila u fitua nga Barcelona me rezultat 3-1. Megjithatë, tani Pirlo mendon se gjërat nuk janë të njëjta dhe Juventus mund ta mposhtë Barcelonën.
“Kjo do të jetë një ndeshje e ndryshme në krahasim me dy vjet më parë”, ka thënë fillimisht Pirlo duke folur për mediat italiane.
“Juventusi kanë ndryshuar dhe kjo është një tjetër Barcelonë. Përveç kësaj, ata nuk janë duke luajtur një finale në këtë kohë, por dy ndeshje me më shumë se 180 minuta në të cilën unë mendoj se ne do të shohim një futboll të mirë. Juventus ka një ekip shumë të fortë, dhe në qoftë do të arrij në finale duhet të luajë kundër ekipeve më të mira. Nuk mendoj se Juve është një ekip në ndërtim e sipër, ata kanë lojtarë të mëdhenj dhe janë duke u përpjekur për të gjetur ekuilibrin e duhur me katër sulmues. Kjo Juve kanë kapacitet për të lënë jashtë garës Barcelonën”, përfundoi mesfushori italian.
(I.Ç/BalkanWeb)