Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Plas te Barcelona, trajneri Valverde ofendon me fjalë raciste Ousmane Dembele-n

376688_TS_16-04-18_9449628496_

Situata te klubi i Barcelonës pavarësisht fitores në kampionat kundër Valencia-s duket se është tepër e tensionuar. E gjitha vjen pas eliminimit shkatërrues në “Champions” nga Roma.

Këtë të hënë sipas gazetës ‘Sport’ ka patur një sherr mes Ousmame Dembele-s dhe trajnerit Ernesto Valverde, që thuhet të ketë qenë i ashpër.

Burimet e brendshme të ‘Sport’ raportojnë se trajneri e ka ofenduar me fjalë raciste talentin francez. Diçka e papranueshme. Dhe është dashur ndërhyrja e Luis Suarez për të ndalur përplasjen mes lojtarit dhe trajnerit.

Priten të reja të mëtejshme.

(BalkanWeb)