Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje

Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga Policia rajonale e Prishtinës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke mos dhënë emra se kush janë personat e arrestuar.

Mirëpo, Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut se të arrestuar janë Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena.

Ahmeti tha se dy personat e arrestuar janë dërguar në Pallatin e Drejtësisë, konkretisht në Gjykatën Themelorë të Prishtinës.

Ndërkaq, Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se dy aktivistët e saj janë arrestuar për pjesëmarrjen në një protestë të para disa vjetëve të organizuar prej kësaj partie.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.