Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


“Ju mbani peng Shqipërinë”, PD zbulon simbolin e tretë të protestës (Foto+Video)

33576463_435666896859152_7033332615935426560_n

TIRANE– PD ka shfaqur simbolin e tretë të protestës pak minuta para nisjes së saj në orën 11:00 në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. PD ka shfaqur simbolin e tretë mbi urën e Lanës.

Banderola me slloganin “Poshtë Pashallarët e Krimit”, risjell në vëmendje skandalin Xhafaj për shkak të episodit të njohur kur gjatë pazarit për drogën, Agron Xhafajn e quajnë “Pasha”.

Banderola mban portretet e Edi Ramës dhe dy ministrave të tij të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe Saimir Tahiri me nga një kryq të kuq mbi secilin portret.

Banderola është një nga simbolet kryesore të protestës së Partisë Demokratike, duke dhënë mesazhin e opozitës së shqiptarëve nuk u duhet një qeveri dhe një kryeministër në shërbim të krimit, i cili është kthyer në pengesën kryesore për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit te vendit ne Bashkimin Europian.
33527121_435666906859151_6385596138325540864_n
(d.d/BalkanWeb)