Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Protesta ndaj UEFA-s e qytetarëve të Korçës, reagon klubi i Skënderbeut

28071146_1616963018341413_4866571734626675144_o

Dënimi i mundshëm i Skënderbeut nga UEFA ka ngritur sot në këmbë qytetarët e Korçës të cilët sot kanë mbajtur një tubim në qytet ku kanë bërë thirrje për mos pezullimin e klubit.

Para sheshit të Katedrales së qytetit të Korçës ata kanë brohoritur e kanë mbajtur në duar parullën “mos na vrisni ëndrrat”. Ky tubim së fundmi është përshëndetur edhe nga klubi i Skënderbeut i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka shkruar:

(e.k/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

  • u77

    Drejtuesit e klubit, si fillim te shkojne tek kisha aty pas Ushtarit te Panjohur, dhe te fillojne te lajne mekatet qe kane bere. Me pas mund te pershendesin protesten dhe ti kerkojne falje Korces. Kaq!