Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

LISTA E PLOTË/ Kandidatët e PS në 12 qarqe, Rama: Nga sot jemi gati për ballafaqimin

18192725_10154695980141523_5917531852267803132_o

TIRANE- Pasi u shpallën listat me emrat e kandidatëve që do të garojnë për deputetë me siglën e selisë rozë në 12 qarqet e vendit, kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, njëherësh kryeministër ka vendosur të flasë i fundit.

Lideri i të majtëve, i cili do të jetë i gjashti në listën për deputetë në qarkun e Vlorës, lëvizje kjo surprizë nga ai, falenderoj si fillim të gjithë deputetët dhe kontribuesit e PS, Namik Dokle, Arta Dade, Valentina Leskaj, të cilët nuk i futi në listë. “Të gjithë kanë bërë një punë si asnjë herë më parë, për të qëmtuar me kujdes të gjitha potencialet dhe kandidatë e mundshme që kanë qenë mbi një 1500, për të arritur në një listë apo në një tërësi listash përfundimtare. Kjo nuk do të thotë që kjo është e gjitha, pasi dhe shumë të tjerë burra dhe gra fare mire mund të kishin qenë pjesë e kësaj skuadre. Sot me plotë gojën jemi gati të bëjmë fazën finale të ballafaqimit, sa shumë kemi bërë, sa kemi për të bërë “, tha Rama.

LISTA PER 12 QARQET
QARKU TIRANË
Elona Gjebreja
Besnik Bare
Olta Xhaçka
Blerina Gjylameti
Pandeli Majko
Saimir Tahiri
Vasilika Hysi
Ervin Bushati
Ogerta Manasterliu
Fatmir Xhafaj
Rakip Suli
Arben Ahmetaj
Xhemal Qefalia
Sadri Abazi
Ulsi Manja
Klotilda Ferati
Sadi Vorpsi
Arben Pëllumbi
Spartak Braho
Elio Hysko
Milena Harito
Silva Çepe
Danja Obdari
Juliana Hoxha
Arben Seferi
Blerina Doracaj
Irma Shtini
Besa Spaho
Granit Gërxhalliu
Shpëtim Leskaj
Hazbi Arapi
Dritan Meta
Klevis Jahja
Gerta Lubonja
Ruilda Lita
Shpati Kolgega
Arben Meçaj

QARKU FIER
Erjon Brace
Adelina Rista
Bashkim Fino
Ismet Beqiri
Antoneta Dhima
Bujar Cela
Tatjana Piro
Anduel Xhindi
Gramoz Ruçi
Xhevit Bushi
Gentiana Cakrani
Lindita Buxheli
Ervin Bushi
Gentian Nushi
Ermal Pertushi
Afrim Plaka

QARKU DURRËS
Eglantina Gjermeni
Milva Ekonomi
Fidel Ylli
Ilir Ndrazhi
Roland Xhelilaj
Rrahman Rranja
Jurgen Çyrbja
Klodiana Spahiu
Altin Kazaj
Alban Ramohita
Ledion Lako
Ana Dhamo
Bashkim Xhafa
Aljon Hyska
Agim Karaj

QARKU GJIROKASTËR
Bledi Çuçi
Mirela Kumbaro
Flamur Golemi
Laert Duraj
Artemis Dralo
Matilda Çela
Elvira Pasho

QARKU VLORË
Damian Gjiknuri
Vilma Bello
Alket Hyseni
Vullnet Cenaj
Andrea Marto
Edi Rama
Edmond Leka
Fatmir Velaj
Etjona Hoxha
Ramiz Husi
Adrian Gurma
Elona Hodaj
Saniela Xhaferri
Lindita Kondi
Suela Kodolloshi

QARKU BERAT
Blendi Klosi
Ermonela Valikaj
Adnor Shameti
Fadil Nasufi
Saimir Plaku
Jorid Çelaj

QARKU KORÇË
Niko Peleshi
Eduard Shalsi
Elisa Spiropali
Ilirjan Pandavinji
Ilir Xhakolli
Edlira Bode
Ardit Konomi
Estevera Zake
Sotiraq Bratko
Gentiana Drabo
Zamira Meto
Edlira Donevski
Erion Qirjako

QARKU ELBASAN
Taulant Balla
Evis Kushi
Arben Kamani
Musa Ulqini
Anastas Angjeli
Luan Duzha
Nure Belba
Lorenc Spaho
Desantila Tahiraj
Edmond Xhani
Enver Shkurti
Klevis Xhoxhi
Arben Ruçi
Ana Muça
Evis Fila
Maksim Ajazi
Margilen Disha
Erjona Ibro

QARKU LEZHË
Lindita Nikolla
Pjerin Ndreu
Gjetan Gjetani
Ardiana Jaku
Fran Mata
Egli Dashi
Edona Daçi
Elton Suti

QARKU DIBËR
Ilir Beqja
Almira Xhembulla
Halit Palamani
Mufit Duriçi
Naim Asllani
Lindita Tako

QARKU SHKODËR
Ditmir Bushati
Paulin Sterkaj
Senida Mesi
Luan Harusha
Paulin Luli
Teuta Qyteza Shala
Alfons Babani
Vilson Masmalaj
Majlinda Laçaj
Mysafer Bushi
Pjetër Nika
Blediana Nika

QARKU KUKËS
Mimi Kodheli
Safet Gjici
Valbona Tahiraj Doçi
Agron Geca
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

  • Nga kjo liste me te miret jan tre dibranet .Nga keto me i miri eshte Ulsi Manja. Ai eshte ai qe shkateroi perfundimisht PS ne Diber dhe themeloi PDIU-ne.Ne Diber nuk ka me PS

  • Edi

    Ore bravo te qoft se deri dje na cau bythen populli keta duhen hequr te gjith tani qe ti po i heq po thone po ben partine e vet hajde mere vesh ket popull po 1 gje eshte e sigurt shqiperia po u be vetem me ty do behet.

  • ME ZGHEDHJEN E ILIR METES si president,, RAMA tregoi fytyren e tij te vertete prej interesaxhiu politik dhe aspak ne sherbim te popullit ,,po tani z,rama c’fare do tu thuash femijve te 4 te vrareve ne boulevard ,,qe ti I nxorre per te rrezuar ilir meten,,,,do tu thuash sic I the me pare se drejtesia vonon por nuk harron,,te kesh turp z,rama ndaj tyre sepse ata u vrane sepse nuk e donin z,meta ne qeveri,,,kurse ti u thua nuk e deshet minister,,une e bej president per inatin tuaj,,,URRA,URRA./

  • Keta dashkan t’i bejne zgjedhjet si ne kohen e PPSH-se