Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Publikohen pamjet, Erdogan sheh përleshjen e truprojave të tij me protestuesit në SHBA (Video)

Screenshot

SHBA-Vizita e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në SHBA nuk ka kaluar pa incidente.

Një video është publikuar së fundmi ku shihet presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan teksa shikon truprojat e tij duke u përleshur me protestuesit kurdë edhe armenë, përpara rezidencës së ambasadorit turk në Uashington.

Nga pamjet shihet se Erdogan flet me truprojat e tij përpara se të nisë sulmi.

Incidenti ka shkaktuar zemërim të madh në Shtetet e Bashkuara, ku ligjvënësit i kanë shkruar një notë proteste presidentit Erdogan.

Nga përleshjet janë plagosur 9 persona, ndërsa 2 të tjerë janë arrestuar.

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

  • Nuk ka rendsi a e dojm a jo, analizoni pak logjikisht gjarjen.. ni prezident qe e ka mas shumti armiq, cdo moment munet me pas atentat.. perball konsolates jan tu e bo “protest paqsor” ni grup i cili eshte ne listenne BE-se edhe SHBA-se si organizat teroriste.. nuk po di a keni analizu videon mir, nuk jan tu e lon Erdon me dal prej krit deri sa kan hi kta me sherda.. aty maks ka 200 mertra mes erdos edhe protestusve.. njoni munet me dal me alti me gjujt.. nuk mujn me mar risk. E kan prit deri momentin e fubdit.. kan kerku perj policies amerkikan qe te largoj protestuset.. ky eshte gjarje shum normale.. nuk e kan lon erdon me dal prej kerit deri sa jan largu protestusit..

  • Keshtu ndodh kur drejtohesh nga nje rrugac ordiner qe kundra protestes paqesore leshoi zagaret e tij dhe vete ai bente sehir! Kjo eshte canak haleja e tahypit.

  • Pak i paskan bere truprojat mercenarve te Fetullait. Gjithmone keta turqit e shitur ulerijne jashte kufijve te tyre, pse nuk i shkojn ke dera Erdoganit dhe te protestojne idiotet. Tallen vendalinjte me idiotet qe i ulerijne bashkeatdhetarit te tyre. Pse nuk vazhduan te ulerijne fansat e hillarit kunder trump po ka nje respekt midis tyre. Erdoganit ka punuar per harmoni fetare se perndryshe do i kishe pare ku do ishin kurdet dhe ca si puna e tyre. Vazhdo erdogan se keta skan pare gje akoma.

  • Kudo qe shkon llom e bon!

    U ankoje perse Europa dhe vendet Shengen nuk te lejuan tboje mitingje…….( sjeni njerez ju jeni diktator )

  • çfare note proteste? pse nuk i moren masat amerikanet te sigurojne delegacionet? erdogan nuk eshte burr i mire po ai ishte ne token tuaj ju duhet ta siguronit pastaj dhe truprojave nuk u jep buk kot ai ,ata kete detyre kane ta mbrojne ate

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .