Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Qytetari nga Berati ka një “listë të zezë” për Ramën: Kam emrat e atyre që…

edi rama

BERAT– ryeministri Edi Rama ka vijuar dëgjesat me qytetarët, pas fitores në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Pasditen e sotme, Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarët e Beratit të cilët kanë ngritur shqetësimet e tyre.

Në mesin e qytetarëve që folën para kryeministrit, ishte dhe një qytetar që i dorëzoi Ramës një dosje me emrat e disa nëpunësve që janë emëruar padrejtësisht dhe pa arsimin përkatës.

“Atëherë, unë jam një qytetar këtu në Berat dhe jam shumë dakord me nismën tuaj për administratën. Unë për këtë gjë kam dhe një dosje me emrat e të gjithë atyre që janë punësuar në vende pa arsimin përkatës. Por që mos të zgjatem dosjen po ua dorëzoj juve që ta verifikoni vetë”, u shpreh qytetari.
(BalkanWeb)


Komente ( 15 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.