Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rama ironizon LSI dhe PD për zgjedhjet: Ato forcë e parë, ne 71 mandate

rama ne korce

TIRANE- Duke folur për marrëveshjen me Lulzim Bashën, kryeministri Edi Rama tha se ndryshimet në qeveri janë për 30 ditë, e më pas iu takon qytetarëve ta votojnë sërish PS-në.

Në këtë pikë ai nuk e kurseu ironinë me LSI-në dhe PD-në që duan të dalin forca të para në zgjedhje, kryeministri bëri një parashikim dhe tha se PS-ja do fitojë 71 mandate.

“Se çdo ndodhë pas kësaj marrëveshje këtë do e vendosni ju, këtë e vendosin shqiptarët. Gara do jetë shumë e fortë, se LSI do të dalë forcë e parë, PD do të dalë forcë e parë dhe ne duam të dalim forcë e parë duke qenë se jemi të parët. Ne duam ta fillojmë me 71 vota për PS”,- tha ai.
(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.