Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rama publikon videon e turistëve suedezë për turizmin, komentuesi në ‘FB’: Ndiz dritat e gjata

rama

TIRANE– Kryeministri Edi Rama edhe këtë të diel ka zgjedhur që të bëjë promotorin e turizmit shqiptar.

Me anë të një video të postuar në ‘Facebook’, kreu i qeverisë ka sjellë në fokus historinë e disa turistëve të huaj suedezë që zgjedhin Shqipërinë për të kaluar pushimet e tyre, nga Valbona në Durrës.

Ata kanë shprehur eksperiencat e tyre dhe se çfarë u ka bërë përshtypje në vendin tonë.

“MIRËMËNGJES 😀
dhe ju uroj një ditë të mbarë me përjetimin e Shqipërisë turistike nga këta të rinj suedezë gjatë rrugëtimit të tyre nga Valbona në Durrës 🌹”, citohet në mesazhin e Ramës.
Rama
Por kaq ka mjaftuar që në adresë të Ramës të nisin komentet nga qytetarët, ku shumë prej tyre kanë kritikuar kryeministrin. Mes komenteve shihet se si një qytetar i sugjeron Ramës që të hapë sytë. As Durrësi, as Ksamili as Syri i Kaltër, katastrofe i ke. Hapi sytë, ndizi dritat e gjata dhe shiko. Turizëm vetëm për bagëtitë”, citohet në mesazhin e qytetarit.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 11 )

 • O RR.K..I krieminister, kush ne bote si puna jote meret me ç’tha suedezi a kinezi!

 • Ca thot ky zotria mer jahu,Ku eka turizmin PSE kti I thon turizem po keti I thon vetem katastrofizem,po keta nuk Jan ne terezi more vllezer,rrin gjith gushtin me pushime ,dhe skan koh te ndezin televizorin,se nuk ka mundesi qe te jet kaq I painformuar zotria,vendi po digjet,plazhet te ndotura ne msksimum,grabitje turistesh,aksidente pafund,dhe ky del si adoleshentet ne FCB me disa video,o pika o pika qe so bie

 • A

  Jep vidion e atyre qe grabiten ne puke

 • Rroft edi rama poshte tradhetaret e pd malok

 • Prushi dokumentar paske pare me lopet ne zvicer edhe i paske zili

 • Shqiperia pa-viza me Saliun

  Sot me viza me Ramen

  Ky eshte ndryshimi yt dhe i Rilindasve te tu.

  Ta futi dhe plaku Mere ,..me mir ik vrit veten.

  Se po e fundos kete vend duke vjedh bashk me Beqen.

  Je katastrof si udheheqes,..shqiperia po ben hapa mbrapa

 • Jemi ne Shqiperi prushi rrushi shyqyr paske mesuar nje shtet malsor si zvicra palidhje vend koti

 • Or mik ke tre muaj nga nje deri ne pese vdekje ne dite. A je i vetedijshem se eshte katastof per ate popull ce jeton aty. Leshoja nje sy gjith shqiperis. Me rrogat ce marrin me cmimet ce paguajn. Me tranport apo infastrukture. Or kryeminister ke invalideve ce ua hace buken nga goja.po mbyllen dyert drejt europes. Po braktiset vendi nga te rijt e te rejat. Ore a njeri ce I per ket kti populli. Apo ndonje kontinenti tjeter.!!!!!!!

 • Me idiot kryeminister nuk kam pare. A thua se ka bere ndonje meter rruge. Shko mor pyet ata qe udhtojne ne Rinas kur ndjejne cdo mengjes aromen e plehrave te Kamzes qe digjen ne darke!!! Ti as si qytetar i thjeshte se ndihmon dot turizmin

 • Turizmi le shume per te deshiruar -ne Golem as dhe 10 drita ne bregdet ku njerezit te ndihen me te sigurte dhe as dhe nje banjo publike – pra ecen ne erresire – ku eshte Bashkia? Vetem privati ka investuar ose zonat qe kane deputetet biznese -turp – pa ndricim ne 2017

 • Bagetite? Shko shiko lopet ne Zvicer se si i kalojne pushimet e veres