Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rama publikon videon e turistit holandez, komentuesi i kujton Ballist Morinën: Lëri furçat, por…

Rama

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të bëjë promotorin e turizmit shqiptar, ndërsa ka sjellë sërish mëngjesin e sotëm në fokus përjetimet e një turisti holandez.

Kreu i qeverisë shqiptare ka uruar ndjekësit e tij në ‘Facebook’ me rrëfimin e turistit, i cili ka zgjedhur të kalonte edhe këtë vit pushimet verore në Shqipëri.

“MIRËMËNGJES 😀
dhe me këtë rrëfim për Shqipërinë nga një turist i rikthyer hollandez, ju uroj një ditë të mbarë🌹”, citohet në mesazhin e Ramës.
Por kaq ka mjaftuar që komentuesit t’i ‘sulen’ kryeministrit, ndërsa i sugjerojnë që të pyesë shqiptarët njëherë për turizmin. Mes komenteve spikat ai i një qytetari, i cili i kujton Ramës çështjen e ekstradimit të Ballist Morinës, ndërsa thekson se kryeministri duhet të reagojë dhe të bëjë diçka për të.

“Po leje furcat qe te bejne ty po shif e bej naj gje per BALLIST MORINEN se eshte turp qe shteti yne nuk mund te. mbroje nje shtetas te vetin”, citohet në komentin e qytetarit.
Rama komente
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 13 )

 • z. Morina ka shtetin e vet, e para
  e dyta sa budallenj qe tregoheni kur ketij i kerkoni me ba ndonje pune. Leje ne habitatin e vet ne albanistan eshte fix per te tamam

 • Si ka mundesi qe spaska fuqi qeveria? Keta dhe faktet dhe analizat e fbi inxoren fallco. Si ka mundesi qe skemi fuqi? Asnje politikan miliarder nuk esht fut ne burg. Boll u bere lepires kryeministri sepse te ka dhen ndonje lemosh mujore. Cdo shtet ka peshen e vet ne cdo vend, prandaj dhe vendimi final meret nga ministri I drejtesis per ekstradim. Keshtu qe qeveria ka pesh..

 • Elvi cantat I mbush plot ti kur shkon ne plazh! Po mere dhe ndonje kokume me vete dhe Dh itu sa her te vij nevoja

 • Ore ti komentues qe i pergjigjesh kryeministrit me shpoti.Ore injorant duhet ta dish qe ka disa proceura nderkombetare qe jo kryeministri por as Trumpi nuk ka ci bo.E ka fajin kryeminidtri qe gjen kohe e meret me ordinere komentues qe nuk dine as alfabetin e bejne pseudo-patriotin.Si thua ti te nderhyje Rama tek Gjylata Kroate.Aq sq mund te nderhyje Pres Kroate tek gjjykta e Durresit ore dru,Boj ghithe si te ftillum kot

 • Ti 👉 Lapraks rri aty ne Kiosken tende e mos llap se te debuam nga Tirana more provincial ftyre ftere. E kthyet lapraken nga ish kenete ne kioska ju fakira me zhul qe qelbeni nga era derrit. Por mos mendoni se keni dokumenta te perjetshme edhe pak sa te vendoset shteti mire ju do ikni nga keni ardhur.

 • Dhe cfare?
  Shteti yne te mbroje PRISHESIT E RENDIT E TE QETESISE?
  Te mbroje hajdutet, drogaxhinjte e kriminelet???
  Per kete duhet te beje “ndonje gje” shteti???

  Buallica Morina te jape llogari perpara drejtesise dhe te vuaje denimin qe do t’i jepet.

 • Po ku ta mbroje ky ,kur per qejf te Vucicit futi Morinen ne burge ne mes te Tiranes pa ascfare faji. Ndoshta edhe tashi ky I ka thene Vucicit qe te esktradoje Morinen. Ky para dy ditesh shprehete keqardhje per Vucicin se ben cmos per Kosoven. Dijeni qe serbet e prune ne pushtet dhe ata e mbajne akoma se e kane amanet nga babai.

 • Eshte e vertete qe turistet mahniten ne Shqiperi, por per bukurite natyrore e asete te tjera te trasheguara. Nga ana tjeter eshte per te ardhur keq qe edhe kete vit ne vendin tone mungon thuajse teresisht infrastruktura turistike; plehrat e papastertite mbijetojne te paepura; ne plazhet tona mungon siguria e pushuesve (jo ajo publike); dhe c’eshte me e papranueshme…. ne plazhet tona mungojne nyjat sanitare publike (qofte edhe me pagese) e mos o Zot te te zene nevojat personale se duhet te marresh malet…..

 • Eshte e vertete qe turistet mahniten ne Shqiperi, por per bukurite natyrore e asete te tjera te trasheguara. Nga ana tjeter eshte pee te ardhur keq qe edhe kete vit be vendin tone mungon thuajse teresisht infrastruktura turistike; plerat e papastertie mbijetojne te paepura; ne plazhet tona mungun siguria e pushuesve (jo ajo publike); dhe c’eshte me e papranueshne ne plazhet tona mungojne nyjat sanitare publike (qofte edhe me pagese) e mos o Zot te te zene nevojat personale se duhet te marresh malet…..

 • al

  kush eshte ballist morina….. ne cate koken me kete emer