Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Rama shtron darkë për deputetët socialistë, mungon Ben Blushi

Chateau-Rexhekri-473x473

TIRANE- Kryeministri Rama ka shtruar një darkë për deputetët socialistë në mbyllje të sesionit parlamentar. Darka është organizuar në kompleksin turistik “Chateau Rexhekri” në Surrel, një nga vendet e frekuentuara nga vetë Kryeministri Rama.

Kreu i qeverisë kishte lajmëruar deputetët e tij për në orën 20:00 për të qenë në kompleksin ku do të zhvillohej darka, por për shkak se votimi i marrëveshjeve në Parlament zgjati deri në orën 20:30, deputetët u grumbulluan në Surrel rreth orës 21:00.

Mësohet se në darkë ka munguar deputeti socialist Ben Blushi, i cili ka debatuar ashpër me Kryeministrin Rama në mbledhjen e një jave më parë në Asamblenë Kombëtare për mandatin e skaduar të kryetarit të partisë. Gjithashtu, të ftuar më¬ sohet të kenë qenë dhe ministrat socialistë të kabinetit qeveritar, por jo ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

(ma.ar/Panorama/BalkanWeb)


Komente ( 18 )

 • Po shkoj te beje komente diku tjeter, kush do te mesoj si do te shkojne mardheniet midis Blushit dhe te tjerve, t’me ndjekin(ju lutem vetem mamat dhe motrat tuaja) pervec Projeksion-it

 • projeksion

  nuk ngopen te pasurit (deputetet) prandaj nuk kan cfar te hane te varferit .

 • Shif si shtrojne dreka e darka qerratallaret HaHaa!

  Ju te tjeret qe keni inat apo zili i bie qe te ngordhni me barkun bosh ose me endra duke pare pjatat e mbushura plot.

  Sec me kujton ate perrallen Shitesja e vogel e shkrepseve te Anderson. Eshte e pabesueshme qe ke ne kjo skene perseritet , perseritet, riperseritet dhe prap perseritet. Po hani hani ju se paguan populli here me vote dhe here duke e vjedhur vete.

  Keshtu eshte kur nuk ka opozite te vertet por nje band mafiozesh te kuq e blu.

 • Ah o zot si duron.Pse si perpin te gjithe dhe ta perbysesh nga themelet.Sa te ndyre dhe te pashpirte keta ambasadoret e shqiperise.Populli ska buk te haje.Po i masakron nje psikopat dhe kelyshat e tije dhe ambasadoret heshtin dhe i bejne fresk.Jane pallavra ato qe thone per kim jonget,asadet.Ata kim jonget dhe asadet e kane ne tirane hane dhe pine me ta dhe marin ryshfetet dhe mbushin thaset.Jo me kot nje ambasador tha:Qajme kur vime,qajme kur ikim.

 • Likja

  Ju komentues jeni shume xheloze.
  Artikulli le pa permendur faktin se darka eshte shtruar per te festuar punen e shkelqier te socialistave tane largepames ne luften kunder varferise.
  Artikulli nuk permend se familja me e varfer shqiptare, mund te shkoje me pushime ku ti doje bitha krieplakut te familjes.
  Hallalle darka se na nxoret nga sketerra ku na kishte fundosur Saliu.

 • tani

  kaq shum na cajne hallin neve sa ka mbaruar seanca fundit e parlamentit kan shkaur direkt te hane zoti ju fut nje paraliz ne kockat tuaja o zot merre ne vemendje kete kerkes qe po ta kerkoj degoja kete gje te gjithve depudeteve qe po na marrin frymen

 • tani

  hani hani sa te keni popullin budalla pse mos te hani nje dark te till kushton te pakten 5 mi euro ju befte haram zoti ju ndeshkofte mos paqi dite te bardhe

 • Ema

  paguan pronari kosovar

 • era

  Ajo Dadja e pa afte si e quante Fatos Nano, pasi volli vrer per Sali Berishen ne parlament shkoj me ja fut nje te ngrene prej te pangopure tek zotnija 420

 • pipo

  hani e pini mor derra
  po per popullin qe eshte pa ngrene kush mendon?
  ju befsha gropen, ju a them me gjihte zemer.

 • SHQIPËTAR 100 %

  Zoti ju a nxjert atije ku ju dhemb më shumë. Në kimjo terapi i pafshi pjellat tuaja pa përjashtim.

 • Robi

  Shume mire, populli ashtu ju do, ne qejf, te pire, te ngrene. Ju ka votuar te kenaqeni. Mos harroni te shtroni ca me shume beton andej nga liqeni se ka shume bar atje. Bari, primitivetet.

 • elio

  me siguri nuk e bete me lekte e taksapaguesve por me leket e fituara me djerse…po, me djersen e b…

 • u77

  Darkat shtrohen zakonisht per gezime e suksese! Vetem po te permendim ketu sektorin e daganave, ketyre nuk duhet ti zinte gjumi! E jo me tja shtronin! Vt, duket serioziteti qe kane!

 • U befte helm e vdekshi te gjith atje ku jeni o komunista te ndyr qe hani ne kurriz te popullit.po skeni faj ju joo e kan fajin populli qe nuk e con zerin se jan komunista ne gjak.per shqiptar barktharin rendesi ka te jete partia mire,se dhe grat shesin per partin komuniste…

 • Hani e pini parat e popullit te varfer e ishalla don zoti e ua shperblen me kancer ju bashke me familjet tuaja.

 • Hani hani se punon popullI budalla për ju

 • Sotiri

  Po ballo me maska bete se jam shume kurioz.Se keni perse te festoni ne fakt jeni lodhur shume duke miratuar ligje qe as vete nuk i kuptoni .