Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Rama tregon të vërtetën për fëmijën që mori në krahë: Qenka si Zaho, do që ta mbajë vetëm e ëma

rama me femijen ne krahe

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ka treguar të vërtetën mbi takimin që ka zhvilluar në një familje në Bulqizë disa ditë më parë, ku mori në krahë të voglin e shtëpisë. Vetëm disa çaste pasi kryeministri mori në krahë djalin e vogël, ia dha atë së ëmës, dhe kaq mjaftoi për të pasur komente të ndryshme në media, dhe jo vetëm.

Kritikët e kryeministrit thanë se ai e largoi fëmijën, pasi i kishte këpucët me baltë, dhe i bëri pis xhaketën.

Por kryeministri Rama e cilësoi manipulim këtë reagim.

Teksa ka treguar të vërtetën në “Studio e hapur” me Eni Vasilin në “News24”, Rama tha se situata ishte krejt ndryshe. Kryeministri tregon se në atë moment i ka thënë nënës së djalit të vogël, se ai në këtë rast ngjan me Zahon.

Për shumë të tjerë ky është teatër. Për shembull rasti i atij fëmijës së vogël….
Një tjetër manipulim i pandershëm në fakt, sepse e vërteta është krejt ndryshe. Unë e mora në krah atë djalin dhe ai donte të shkonte të e ëma. Dhe unë i thashë ti qenke si Zaho se sa e marrin në krahë të tjerë kërkon të shkojë te mami.

Po ju e pastruat xhaketën…
Po normal që do ta pastroja baltën. Më tha ajo gruaja do ju bëjë me baltë. Dhe unë i thashë s’ka problem. Por ky është një moment shumë i vogël, por domethënës. Dhe kur e bëni këtë manipulim me një detaj kaq të vogël, imagjino çfarë bëni me çështje të mëdha.

(el.sp/BalkanWeb)


Komente ( 1 )