Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Ramush Haradinaj për Gjykatën Speciale: UÇK-ja nuk ka bërë krime

haradinaj

Qeveria e ardhshme që Ramush Haradinaj pret ta formojë pas certifikimit të zgjedhjeve, pritet të përballet me arrestimet që do t’i bëjë Gjykata Speciale.

Haradinaj thotë se Gjykata Speciale është marrëveshje e definuar dhe nuk do të varet nga qeveria e vendit, por pa marrë parasysh se kush do të merret nga kjo gjykatë, nuk do të komprometohet lufta e tyre.

Megjithatë Haradinaj në emisionin Komiteti, këshillon ata ndaj të cilëve do të ngrihen aktakuza që nuk duhet të shqetësohen sepse nuk ka asgjë që të fshehët e as diçka prej të cilës mund të fajësohen pjesëtarët e UÇK-së./zeri
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.