Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari

Rikthehet Fatos Nano, ja çfarë thotë për ish-bashkëshorten, 16 vite pas divorcit

fatos-dhe-xhoana-nano

Fatos Nano një nga figurat kryesore politike të viteve të demokracisë është rikthyer mesditën e sotme në ekranin e televizionit. Nano po jep një intervistë për gazetarin Blendi Fevziu me rastin e 20 vjetorit të Opinion në tv Klan. Ai ka kujtuar vitet në politike dhe në ekranet televizive. I pyetur nga Fevziu, ai tha se intervista e tij më e vështirë ka qenë ajo e 18 tetorit 2001.
Fevziu: Atehere, si e more vendimin per te ardhur ne studio dhe per te folur per divorcin dhe cfare mund te thuash tani?
Nano: Ishte konsumim i martesës së parë me ish-bashkeshorten Rexhina dhe që për fat të mirë I kemi dhene nje zgjidhje qe na mundeson te marrim fryme lirisht. Kemi dy familje…por qe komunikojme.
Fevziu: Je penduar që je marrë me politike?

Nano: Ca mund të bëja tjetër… Mund te them se nuk e kam bërë keq punën, por me shumë dashuri. Ka patur pasion më të madh politika asokohe.


Komente ( 15 )

 • era

  Politikan si Nano deri me sot nuk ka pare Shqiperia.Eshte si puna e Vace Zeles.Nuk dihet a do dale ndonje politikan me i mire, se sa per kengetare deri sot Vacen nuk e ka zevendesuar askush.

 • Xxx

  Opo hani sa t doni ju por cdo shtepi e krijuar me djersen e ballit ne kohen e tij u krijua. Le te bej ndonje shtepi tani me pun te paster. I ha bajgat se as buk spo ham dot kur marim nje rrog skandaloze me shpenzime 6 fishin e saj. Do thoni ju beheshin pislliqe. Po te pakten lejoheshin po smernin neqaf bij nenash e baballar femijesh kshu si sot qe ju thon ecni mbillni se na kini ne e nga ana tjeter ja u fusin sa krahu. Me psikopat se ky psikopati ne pushtet zor se gjen. Jam sh dakort per te vendos rregull taksa etj etj.po si mund te paguaj siguracion une si individ kur ai dreq siguracioni kur jam semur sme mbulon as nje lloj ilaci te skaduar qe fut shteti jon ktu??? A e dini qe per 180 mij rrog paguhet nje siguracion 63 mij dhe ne rast nevoje kto 180 mij nuk dalin as per ne hale??? Leshoni duart o shtet mafioz nese doni tju japim . Ndryshe njerzit sigurisht qe do vjedhin drita sepse ato lek pa ndihm sociale kurrr nuk mjaftojn dhe per tju sjell driten femijeve do e rilidhin ate kabull te prer duke rrezikuar jeten dhe po shpetuan gjall ju do i fusni ne burg. Komunizem i poshter i pa degjuar ndonjeher. Na grit nga leket dhe asgje sna jepni. Cdo gje ka koston e europes dhe rroga jon esht max sa 5 dit pune te tyre… mbase ja u mer hakun perendia

 • Politikani vetem qe po ben per kete vend e ka emrin Edi Rama

 • Fatkeqesi qe Popujt i Zgjedhin Vet se KUSH DUHET TI PERDHUNOJ, VJEDHE, VRASE etj. Sa te kete Njere INJORANT mbi Dhe Aq do te kete dhe Perandor, Mbreter, President etj. Deri Atehere Zihuni me njeri tjetrin duke thene Se Nano apo dhe te tjere kane qene te mire per disa dhe te keqinj per disa te tjere. Vazhdoni. Paraja qe i “Lane Iliret, Skenderbeu, Ali Pasha dhe Prinderit Tane Berishes, Nanos, Metes dhe Rames & Co.” popullin shqiptar e BENE ME TE LUMTUR-Shhni Shkrimet!!!!!!??????

 • Ska pas ndonjehere politikane shqiperia as do kete ndonjehere …vec hajdute ka patur edhe do kete

 • Qenie e ndyre vajte dhe me koncesion te vetmin aeroport te vendit ,dhe tani po na rripni te gjalle ne cdo udhetim..
  Te zente gjynahu i ketij populli te sfilitur plehre burre.

 • O Tosi, na ka marre malli per kohen tende, leku leke, shoqeria shoqeri, je i madh. Tani na duket 5000 lekshi sikur rshte futur ne brime te gjilperes.je Bos Tos NANO.

 • Nano me i neveritshmi. Plus njeri i lig fare.

 • I Madh. Konte Monte Kristo po ja futi saliut

 • I Madh. Konte Monte Kristo po ja futi saliut.

 • Mbas nje shishe Tanqueray te gjitheve i vjen pasioni.

 • Mor Plera na shkaterruat vendin Tiranene tone ju kalamaj delenxhileresh si jetoni jasht kam 26 vjet ne emigrazion e me zi marim fryme me pune te ndershme duke qene pronar Tiranase si dhate tiransve pronat ti komshiu im me nene nga elbasani dhe baba fshatar gjirokastre u more me politike vetem per tu pasuruar per vete gfar politike di ti po ky popull injorant po nuk e njeh biblen ske frike nga 10 comandamentet