Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rrëfimi tronditës në polici i 12-vjeçares: Pse kam frikë nga babai

dhuna_1462102521-8354940

Babai i alkoolizuar dhunon vajzën e tij 12-­vjeçare duke e goditur me grushta në banesë, arrestohet pas denoncimit të së miturës. Policia e Durrësit bëri të ditur se ka vënë në pranga dje një 44­-vjeçar pasi ka dhunuar vajzën e tij të mitur.

Sipas të dhënave të Policisë, specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin Fran Gjergji, banues në Durrës, pasi pas një debati familjar në shtëpi, ka goditur me grushta vajzën e tij shtetasen R. Gjergji, 12 vjeçe, e cila ka përfunduar në spital për mjekim.

Kjo e fundit e ka denoncuar rastin e dhunës në Polici, duke sqaruar se është dhunuar barbarisht nga babai i saj, i cili ishte kthyer në shtëpi në gjendje të dehur. Me të marrë dëshminë e të miturës në praninë e një psikologu, Policia ka vënë në pranga babain dhunues, i cili akuzohet për veprën penale të “dhunës në familje”.

Familja Gjergji me orgjinë nga Puka dhe e vendosur prej disa vitesh në qytetin e Durrësit jetojnë në gjendje të vështirë ekonomike. Ndikuar edhe nga papunësia, me sa duket kryefamiljari ka gjetur mbështetjen tek alkooli. Kohët e fundit, sipas dëshmisë së dhënë nga vajza e mitur, ai ishte bërë shumë agresiv në shtëpi dhe vinte dorë mbi të gjithë anëtarët e tjerë të familjes, për arsye nga më banalet, shkruan Panorama.

“Vendosa ta denoncoj babain, pasi më ka qëlluar disa herë. Këtë radhë më ka dëmtuar duke më qëlluar me grushta në pjesë të ndryshme të trupit. Kam frikë të qëndroj me babain në shtëpi, pasi ai është shumë i dhunshëm dhe qëllon pa mëshirë dhe pa arsye vëllezërit dhe motrat e mia, si dhe nënën. Kohët e fundit ai kthehet në shtëpi në gjendje të dehur dhe zihet me ne pa ndonjë arsye. Dua që ai të arrestohet, pasi kemi frikë të qëndrojmë me atë në shtëpi”, është shprehur ndër të tjera vajza gjatë deklarimit në Polici mbi dhunën e ushtruar nga babai i saj, i cili e bëri për spital pasi e goditi disa herë me grushte në pjesë të ndryshme të trupit dhe në fytyrë.

Nga ana e tij, babai dhunues është justifikuar me faktin se ka qenë në gjendje të dehur ndërkohë që ka qëlluar vajzën 12-­vjeçare. Mësohet se e mitura është shprehur se i ati i kishte kërkuar edhe ujë, por ajo kishte refuzuar t’i urdhërohej në gjendjen që ishte, shkruan Panorama.


Komente ( 11 )

 • @Einfach!!
  Kujdes nga maloket se po te hane motren

 • Ti gjejme nje pune >>> Socjali nuk funksjon ne Shqiperi . Njerezit bien ne depresjon … Pijne dhunojne … pjesen me te dobet te familjes…
  Shteti duhet ti zgjihe kto probleme..

 • Po pse o njeri kafshe cfare ke me vogelushen pse nuk rrihesh me ata qe pive atje ne lokal po kur je ne tavoline me shoket e tu pijanece putheni se hapni zorret beni sikur qani hallet dhe ne ambientin me te dashur dhe te ngrohte sic eshte familja shkon dhe ben si horr varferia ka zgjidhje se pashaporten e ke shyqyr zotit u hapen rruget shko dhe puno si te gjithe emigrantet e tjere por je plehre te pelqen rakia dhe dajaku kta jane njerezit pa vlere qe shemtojne imazhin e shqipetarit idiotat pa pike mendje.MALOK tamam u terbon qyteti ju doni shkembinj dhe tu marr malli per njerez se po te shikoni asfalt u duket vetja komandant

 • Çfar do thoni nese ne Shqiperi vjen nje politikan turk arab apo grek e serb Italian hollandez te ju qeverise ? Jam i bindur se do thoni Ikni nga trojet tona ju te poshter. Keshtu jeni ju shumica ne shqiperi smiraxhinje prandaj mos ju vij keq kur dikush ju shan apo ju thote te vertetat per ju. Personalisht nuk bej ndarje krahine por po ju bie kokes aty ku ju dhemb. Malsoret jugoret shq e mesme prodhojne malok por me shume malsoret sepse kane tradita ato burrat e zamonit.

 • Nuk ju kuptoj ju komentuesve frymepercares dhe te paditur. Lexoni si duhet permbajtjen e lajmit e pastaj flisni e gjykoni. Mos u kapni me perkatesine e individit, por me faktoret qe e kane shpene ate njeri te sillet ashtu brutalisht. Duhet denuar veprimi dhe jo prejardhja e aq me teper te kapesh pas ketij etiketimi duke veshur me percmim gjysmen e Shqiperise. Pyll pa derra nuk ka. Derra ka ne veri, por edhe ne jug. Prandaj filloni te edukoni gjykimin tuaj qe te jepni gjykim te shendoshe per te tjeret.

 • @tjetri!!!!
  Ti je malok e kaluar pellazgut.
  Une jam malsor,dhe po te kisha mundesi Ty te parin pastaj kete “babain” dhe te gjitheqe abuzojne ne familje (sidomis te vegjlit) ju kisha djeg ne turren e druve.
  Kudo ndodhin keto gjera te neveritshme por mos u mundoni te beni malsoret perbindsha.Kafsheria nuk ka krahine.

 • Disa komenta jane te thjeshta te kuptosh kush I shkruan, jo malok jo lab, etj., Por nuk ja vlem qe te merresh me keto tipa qe kan nivel te ulet.,
  Problem Eshte se edukimi, ndergjesimi dhe ndryshimi i mentalitetit, varferia po ka efektin e vet. Keto jane ne gjithe shqiperin veri dhe jug,

 • rrac e flliqun mlokut, ja kalojn edhe kafsheve kta derra te ndyte menden te rakija i duket burrni po ku kane burrni kta plehra pttttttu ju qit Zoti faret jane mbush qytetet me kta majmuna alpin.

 • Pikerisht ato tradita i bejne te keqinj keto njerez malsor, tradit me gjujt ne pushk kur martohesh, edhe vriten, tradit kanuni qe vradin njeri tjetrin, tradit me pas edhe grua edhe te dashur ndryshe nuk je burre, tradit me pas arme ne shtepi ndryshe nuk je Shqiptar. Keto nuk janë traditat e Shqiptarve europian por traditat e turkut. Me vjen keq te shaj por kto janë te vertetat. Maloku mbetet malok ku pengon civilizimin e Shqiperise. Kaq

 • Ja pershembull kemi rastin e Serbit Sali Maloke Spiun qe kure ka Lindur dhe shune e shume te tjere ..
  Por ka dhe Maloke qe i ruajne Tradititat..E Malesise dhe jane njesoje te mire si ata Njerez me Bujaresine.dhe te Dashur.
  Shko ne Malesise kudo dhe do te Takosh edhe Maloke Tamam me Beser dhe Mikepritje…ka sa te duash te mire ..

 • Maloket e keqja Shqiperise. Kete se them une por mbare populli Shqiptar. Sado qe ta mohojne maloket ne komente e kane te kote sepse e dine shume mire qe urrehen nga te gjithe ngaqe janë kafshe te egra.