Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rusi, pagëzimi i Vladimir Putin për festën ortodokse, zhytet në liqenin me akull

vladimir putin

RUSI-Një zhytje në ujërat e ngrirë te liqenit Seliger në Rusi për Vladimir Putin, gjatë festimeve ortodokse të Epifania në manastirin e Nilov.

Presidenti rus ka sfiduar temperaturat e ulëta që e karakterizojnë dimrin rus për të praktikuar ritin që kujton pagëzimin e Jezusit nga ana e San Giovani Battista në lumin Jordan.
(da.xha/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

 • VLADIMIR PUTIN
  Njeri i GJITHANSHËM DHE I KOMPLETUAR!

  E ADMIROJ!!!!!!

 • E pati filluar Mao-ja kur ishte me nje kembe ne varr te filmohej nderkohe qe notonte ne lumin Yance, e imitoi xhaxhi madje edhe doktori nuk i rezistoi dot kenaqesise per ti treguar botes ..takatin!
  Sikurse na tregon historia Vlladua nuk e paska te gjate nga shendeti!

  • Jo Bacë!
   Mos e ngatërro Putinin me kufomat si Mao dhe Enveri.

   Putini është person ME AFTËSI TË LARTA NË SHUMË FUSHA:
   Duke filluar nga hokeji në akull dhe duke përfunduar tek ngarja e helikopterit dhe aeroplanit. (tanket dhe motoskafet i ka si bukë e djathë)
   Këtë mund ta shohësh lehtësisht në you tube.
   Vetëm të duash të mbyllësh sytë që të mos e shikosh.

   Një politikan kaq të kompletuar, nuk e ka parë bota.
   Eshtë EKZEMPLAR!