Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Sherri me Mourinho-n, Capello: Conte se ka kuptuar me kë ka të bëjë

354223_TS_09-01-18_6355564180_

Fabio Capello, trajneri i skuadrës kineze Jiangsu Suning, në pronësi të bosëve të Interit, ka komentuar rreth konfliktit verbal që po zhvillohet mes Mourinho-s dhe patriotit të tij Conte.

“Conte nuk e ka kuptuar me kë ka të bëjë. Është fanella e Chelsea-it ajo që trazon trajnerët. Conte po bën atë që bënte Mourinho. Nuk mendoja se do të arrinte deri këtu”, ka thënë Capello.

“Mourinho është shumë i aftë në situata të tilla. Kërkon të heqë vëmendjen nga skuadra. Është e rëndësishme të dish fjalët e duhura në anglisht”.

(e.k/BalkanWeb)