Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Shpërthimi me eksploziv në Shkodër, ja kush janë 7 të plagosurit (Emrat)

shperthim-tritoli-ne-shkoder

SHKODËR- Shtatë persona mbetën të plagosur nga një shpërthim sot në Shkodër. Dyshohet se një sasi eksplozivi u vendos në një motoçikletë pranë një ndërtese dy katëshe në lagjen “Rus” ku ndodhet edhe selia e shoqatës së pakicave serbe.

Policia vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe nuk dihet ende se kush ishte shënjestra e këtij atentati. “BalkanWeb” ka arritur të sigurojë emrat e 6 personave që mbetën të lënduar, 2 prej tyre janë më rëndë dhe janë dërguar në Tiranë për mjekim më të specializuar, ndërsa 5 të tjerë ndodhen në spitalin e Shkodrës.

TË PLAGOSURIT
Arjola Gjonaj, 31 vjeçe,
Pjetër Arra, 53 vjeç,
Gentian Suca, 40 vjeç,
Ditmir Myftia, 32 vjeç,
Pjetër Daka, 60 vjeç,
Lulzim Kullaj 42 vjeç,
Gardosileviç Roikq 50 vjeç

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

  • Artan kujt i plasi per ty

  • O artan ca traume ke kalu qe se heq prej menjes ?

  • Ore balkanweb… shikoni ne arkivin tuaj se ky Luli do ju shfaqet patjeter diku! Tek ju kam lexuar emrin e tij dikur ne te shkuaren!!!!

  • na vje keq per gjendjen e ren qe ka noll ne shkoder,pse ta psoj i pa fajshmi,,ju uroj sherim te shpejt atyre qe sishin ne shenjester,po sa i perket personit qe flitet se ishte ne shenjester,di te them ,zoti vonon por nuk harron, Kulla eshte person qe e ka kerku me koh,besoj se sot ne shkoder jan shume familje qe mendojn po lan gjynahet tona.nji ner ta jam dhe une qe po shkruj ,kam nji tram 15 vjeqare qe nuk e harroj deri te mylli syt