Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Sion shënon 9 herë në ndeshjen e kupës, Lenjani gol dhe asist (Video)

20748394_10159258849535118_3033788419756018718_o

Sion i drejtuar nga Paolo Tramexani ka shpartalluar në ndeshjen e Kupës së Zvicrës ekipin e Granichen në fushën e kësaj të fundit me rezultatin 1-9.

Ekipit të Sion që së fundmi i bashkua edhe futbollisti tjetër i kombëtares shqiptare, Burim Kukeli, iu deshën 7 minuta për të zhbllokuar takimin. Më pas Pinga, Acquafresc dy herë, Maceiras, Lenjani mbyllën pjesën e parë me shifrat 1-6.

Në të dytën pati sërish vend edhe për tre gola të tjerë. Acquafresc plotësoi “tripletën”, ndërsa Mboyo dhe Morgado vulosën shifrat përfundimtare të takimit.

Lenjani përveç golit kontribuoi edhe me asist në golin e 6-të.

(e.k/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .