Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari

S’ka më tabu/ Boshnjaku nxjerr lakuriq në skenë aktorin shqiptar

auto_17351997_10154434957112919_6342943947140275806_n1489996711

Dino Mustafiq, regjisori boshnjak me famë ndërkombëtare ka sjellë në skenën e Teatrit Kombëtar shfaqjen “Equus” me të cilën ka thyer çdo tabu. Themi këtë pasi për herë të parë në skenën e teatrit një aktor shqiptar interpreton tërësisht lakuriq.

Duke qenë se kjo ishte një vepër e cila i dedikohej lirisë dhe regjisori mori guximin të bënte këtë , pikërisht në Teatrin Kombëtar, ndërsa aktori që pranoi të dilte tërësisht nudo është Igli Zerka.
auto_17351997_10154434957112919_6342943947140275806_n1489996711
Që prej mbrëmjes së 17 marsit aktori ka interpretuar për minuta të tëra i zhveshur.
(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

  • Tani na u zgjidhen problemet, e morrem provimin

  • arti ka kufij dhe bukuri por jo cmenduri. keshtu eshte kur njeriu nuk di te beje pune tjeter dhe fiton lek me lakuriqesi se e ka me kollaj. ka plot gjera te bukura arti per te bere pa qene nevoja per lakuriqesi apo arti eshte gjithmon para se harrova dhe ka dicka prapa.. ah para para e degjenerove boten.