Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Sonte nata e tretë e Festës së Birrës, Korça e tejmbushur me turistë. Muzikë e ushqim tradicional (Video)

festa korce

KORÇË- Korça vijon të mbetet qendra e vëmendjes edhe për 3 ditë të tjera. Sonte qyteti do të ndizet sërish nën ritmet e muzikës më të mirë dhe këngëtarëve më të njohur në vend.

Nata e tretë e festës së Birrës, ka tejmbushur qytetin e Korçës me turistë nga të gjitha vendet e Europës por edhe më larg.

festa e birres 2

Një prej veçorive është pikërisht birra e parë shqiptare, Birra Korça, e cila ka sjellë në qytetin juglindor edhe barin e parë të hapur. Turistë të shumtë gjermanë kanë shijuar birrën shqiptare, fama e të cilës ka kaluar tej kufijve, duke shprehur vlerësimet më të mëdha.

Ata kanë vizituar edhe fabrikën e Birrës Korça. News24 do të transmetojë gjithçka nga festa që do të vijojë për pesë net me radhë, duke e kthyer Korçën në epiqendër të sezonit veror dhe një destinacion perfekt për ata që duan të kalojnë ditë dhe net të paharruara.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .