Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Spektakli i Ronaldinho-s vijon ende, braziliani bën për “ujë të ftohtë” portierin (Video)

ronaldinho

Prej dy vitesh Ronaldinho ka dhënë dorëheqjen nga futbolli profesionist duke privuar shumë futbolldashës nga spektakli që ai nuk ka nguruar asnjëherë të dhuroi në fushën e lojës. Por pavarësisht kësaj braziliani kudo ndodhet nuk harron të tregojë klasin e tij.

Pjesë e një ekipi në sallat e mbylluara, 37-vjeçari ka bërë për “ujë të ftohtë” portierin kundërshtar duke mahnitur me lëvizjet mashtruese. Ronaldinho duke parë daljen e portierit vendos të ti kalojë topin poshtë këmbëve me një lëvizje përfekte para se të dërgojë topin në rrjetë.

Jo vetëm kaq, por edhe në momentin e fundit para se të realizojë, ai nuk nguron të imitojë veten e tij duke goditur topin në një anë dhe duke mbajtur kokën nga ana tjetër, lëvizje tipike e brazilianit.

(e.k/BalkanWeb)