Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Stuhi të fuqishme në Holandë, shikoni si i përplas era njerëzit në tokë (VIDEO)

era

HOLANDE – Stuhi të fuqishme kanë mbërthyer Holandën këto ditë duke shkaktuar kaos në shumë qytete.

Madje edhe aeroporti i Amsterdamit ka pezulluar të gjitha fluturimet, po ashtu edhe shërbimi hekurudhor është jashtë funksionit.

Instituti Mbretëror i Meteorologjisë Holandeze lëshoi një kod kuq, paralajmërimi më i ashpër i motit, për pjesë të mëdha të vendit të enjten dhe tha se fuqia e erës arriti në 140kph.

Gjithashtu zyrtarët u kanë bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë nëpër shtëpi. Videot e mëposhtme tregojnë se si i ka marrë era njerëzit në rrugë.

(BalkanWeb)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.