Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Incidentet në fushatë, shpërthen LSI: Rilindja përshkallëzon rastet e dhunës

luan rama

TIRANE- Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka denoncuar në një konferencë urgjente për mediat nga selia e partisë, rastet e të dhunës ndaj militantëve të LSI të shënuara ditën e sotme.

LSI bën përgjegjës për rastet, militantët e LSI.

“Rilindja përshkallëzon rastet e dhunës”, tha Luan Rama.

Sakaq, ai ka kërkuar shkarkimin nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako, si dhe të disa krerëve të policisë në rrethe.

Teksa dita e zgjedhjeve po afron, tensionet duket se po rriten, jo vetëm mes partive, por edhe mes mbështetësve të tyre.

Ditën e sotme është dhunuar një eksponent i LSI në Fushë-Krujë me levë në kokë, si dhe kryetarja e LSI dhe ajo e LRI në Pukë, nga persona ende të paidentifikuar, por që sipas eksponentëve të LSI, autorët janë persona të PS-­së.

(el.sp/BalkanWeb)


Komente ( 7 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .