Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

“Thonë se lekët e koncensioneve i merrje ti, jo Beqaj’, Rama-gazetarit: Njësoj si të them që ti je tutor

rama me rakipin te paekspozuarit

TIRANE- Emisioni “Të Paekspozuarit” në ‘News24’ ka prodhuar sot debate të ashpra mes kryeministrit Edi Rama dhe moderatorit Ylli Rakipi.

Kështu, teksa flisnin për shëndetësinë falas, Rakipi e pyeti Ramën se pse nuk e mbajti premtimet e tij për këtë sektor. Kaq ka mjaftuar që Rama të hidhet në akuza, ndërsa theksoi se gazetarët fabrikojnë dhe sajojnë lajmet.

Më tej Rakipi u ndal tek koncensionet, ndërsa shtoi se miqtë e kryeministrit i kishin pohuar se paratë e tyre i merrte vetë Rama dhe jo ish-ministri Ilir Beqaj. Ky i fundit ia kthehu gazetarit se kjo që po thoshte ai ishte e njëjtë sikur ti thoshte Rakipit se ai merrej me prostitucion.

Rakipi: Ky shtet ikën (shembet) pas kontratave që keni bërë ju..Po shëndetësia falas?
Rama:
Është e turpshme Ylli kjo që bëni ju. Koncensionet e Saliut ishin tarifë për qytetarin. Ju e keni meruar njerëzit. Thoni që ‘Ilir Beqaj merr lekë’.
Rakipi: Jo jo miqtë e tu thonë se si merr Ilir Beqaj, por i merr Edi Rama.
Rama:
E di si jeni ju? Është njësoj si të them ty që merresh me prostitucion.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 7 )

 • Po,ky eshte Kryeministri i shqiptareve,se kemi njohur deri tani?Sa me shume shahet Aqui me shume votohet nga shumica e shqiptareve.

 • Po ky inert pa gjak, moral, karakter, i pabese, cinik, egoist, narçizik, karagjoz drejton shtetin? Asnje pyetje nuk i dha pergjigje! Vetem “timonin” e vetmja pergjigje e te semurit psiqik! Po te kete kaq shume te semure psiqike ky vend, qe i shkojne nga pas ketij? Nuk çuditem pas 73 vjet frustrim…Pasojat jane pa sherim.

 • More polo mashkull. Moster mostra…nuk do pytje,mostra. Nuk do kundershtime mostra.hajdute kur ishte kryetar bashkie 20% e cdo biznesi ishte editor.imagjinoni Tani super mostra ma timone.diktator shoku erdoganit isoj Moster…..👹👹☠☠🗣🗣🗣👎👎👎👎

 • u77

  Cfare specie kemi per kryeminister! Dhe ta mendosh qe te kete vete timonin! Vari tr!

 • Zoti Ylli,ju mire beni qe e pyesni hapur kete palo kryeminister,por pyetje qe i takojne hetuesise,mos i merr persiper ti,dhe jo se nuk ke te drejte,ke shume te drejte,por problemi eshte se per keto pyetje,edhe ne hetuesi,ai do perpiqet te mos i pergjigjet,ose duke ja kaluar fajin dhe pergjegjesine te tjereve,dhe vete do luftoje (aq sa ta lejojne hetuesit) qe t’i shmanget te gjithave dhe te duket i pafajshem.Thellohu,zoti Ylli,thellou.

 • ku eshte ky kryeminister?
  ky eshte tamam tutor qe rropi shqiptaret fakira dhe as qe do te japi llogari ku i coi parate.
  pra kryeminister qe nuk do qe ta pyesesh per asgje, e di vete ai..
  te dhjefsha kenya-uganda-tanganika..
  jemi me poshte se vend kolonial ne afriken e shekullit 18

 • Mire ja ben ketij plehre, na del si burre i mire nje shkerdhate hajdut e do na beka shtet pasi na vodhi mire e mire na mbyti me taksa e tashti meqe ska ngel me cfare te na marri nuk do kete cte vjedhi. Eshte fiks si te drama “Aplogjia e Vertete e Sokratit. Ku banditet e hajdutet ju thane njerezve mos i trembni se e dime skemi ctu grabisim me, tani do bejme shtet. Ndyresire.

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .