Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Tom Doshi flet për BW: Akuza e radhës e qëllimshme, duan të më pengojnë kandidimin në zgjedhje (Video)

tom-doshi-1_1

TIRANË- Pas akuzave për “kallëzim të rremë në bashkëpunim” bashkë me Durim Bamin e Mark Frrokun, deputeti “i fortë” i Shkodrës, Tom Doshi përballet me një tjetër akuzë në Prokurorinë e Përgjithshme, atë të “deklarimit të rremë të pasurisë”.

Vetë deputeti i kontaktuar nga BalkanWeb, e cilëson të qëllimshme këtë lëvizje, e cila sipas tij, bëhet vetëm pak ditë para zgjedhjeve të 25 qershorit dhe për t’i prishur punë.

Sipas deputetit, Prokuroria e Përgjithshme ka pasur 2 vjet kohë për të shqyrtuar akuzat e ILDKPI, por e bën pikërisht në këto momente për të penguar kandidimin e tij. Doshi iu referua edhe kërkesës së prokurores Rovena Gashi tre javë më parë e cila, ka kërkuar që atij t’i ndalohet kandidimi në zgjedhje, me pretendimin se ishte në kushtet e ndalimit të funksionit, në kuadër të ligjit të Dekriminalizimit.

“Kjo është një lëvizje e qëllimshme që bëhet para zgjedhjeve”,- ka deklaruar Doshi për BalkanWeb.

“Jam i gatshëm të dëshmoj se çdo qindarkë të pasurisë sime e kam vënë në mënyrë të rregullt”,- tha ai më tej.

Kujtojmë se deputeti i Shkodrës garon në këto zgjedhje nën siglën e Partisë Social Demokrate të Skënder Gjinushit.
(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.