Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

U shpall në kërkim për goditjen e makinës së policisë? Reagon biznesmeni nga Elbasani (Video)

petrit cela

ELBASAN- Biznesmeni Petrit Cela për të cilin u tha se është shpallur në kërkim nga policia, pas përplasjes së mbrëmjes së të hënës ku një makinë e policisë u godit nga një “Audi” në pronësi të një shtetasi me iniciale P.C mohon se është i përfshirë.

Në një prononcim për News24 e “BalkanWeb” Çela thotë se nuk është në kërkim por se është shoqëruar në polici për të dhënë shpjegime. Ai madje rrëfen se natën e ngjarjes ka qenë në shtëpi me familje.

“Është lajm i rremë. Nuk isha i shpallur në kërkim, shkova në polici. Jam shoqëruar në polici për të dhënë shpjegime. Natën e incidentit, tregu ishte i mbyllur. Roja i tregut nuk e hapi derën, më telefonoi mua. Kur ndodhi ngjarja unë isha pranë familjes sime. Shkova hapa derën e tregut, policia u soll korrekt” ka deklaruar Çela.

Ai ka treguar më tej se roja i tregut nuk e ka hapur derën pasi policia nuk ka pasur vendim gjykatë për kontroll. Për sa i përket makinës së tij “Audi”, biznesmeni Çela thotë se nuk e përdor askush tjetër, lidhur me aludimet se natën e ngjarjes mund ta kishte marrë i biri drejtimin e makinës.

“Në polici sqarova se përse roja nuk e hapi derën. Nuk kishin vendim gjykate për kontroll në treg. Policia kontrolloi edhe banesën time. Automjeti im u mor në parkingun e tregut. Makina ime e blinduar konform rregullave, në parking. Unë nuk isha në drejtimin e automjetit tip ‘Audi’. Mjetin tim ‘Audi’ nuk e përdor askush tjetër. Policia sekuestroi ‘Audin’ dhe  5-6 mjete të tjera”, tha Çela.

Po kështu biznesmeni ka mohuar të ketë dijeni se kush e goditi makinën e policisë. “Nuk di kush e goditi makinën e policisë, unë isha në shtëpi”, tha Çela për “BalkanWeb”.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

  • Titi, lajmero cunin tjeter. Ai di te gjuj bukur. Ka nishan. Keni hyre shume n hak.

  • Po i vjen ora e ngordhjes ketij si duket! Kaq ishte, po te denoncuan publikisht dhe je i zhytur ne krim si po tregojne faktet nuk ke per te dale ne pension as ti dhe as djali yt. Bej deklarata dhe thuaj idiotesira sa te duash. Policia nderhyn ne ambjente private ne raste flagrante keshtu qe roja do ciceroje si bilbil aty brenda. Edhe ti do harxhosh ca para krimi per te shpetuar veten dhe djalin nga drejtesia por nuk do shpetosh dot nga ata qe ju keni rene ne qafe. Suksese ne jete.

  • Persh. Ju doni varje ne mes te qytetit qe tu shikojne te gjithe.ke mbeshtetje nga lart per ate ben si garip ti gabel elbasani.

  • e si mund re ndodhte ndryshe kur ske faj ske😁😁😁😁😀