TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama, duke marrë shkas nga situata që ndodhi sot në Kuvend.

Në një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Vasili theksoi me ironi se i vetmi që zbaton rregullat është shkollëpaku (Rama). Mes të tjerash ai shkruan se një mësuese në Kamëz, Hamide Qemirani u pezullua nga puna.

MESAZHI I VASILIT
A ka turp ky shkollëpaku?
Kryeministri shkollëhiç na çau dërrasat përditë, që medemek ai respekton rregullat, ligjet edhe për preshin, lakrën dhe sallatën etj etj.
Po mësuesen në Kamëz, Hamide Qemirani, banditizmi i qeverisë e zbon nga puna, me çfarë rregulla a ligje e heq ky kryeministër?
Jo mor jo, ky shkollëhiçi ka në kokë vetëm ligjin e Agjitacion dhe propagandes dhe te Internim dëbimeve, s’ka ky asnjë lidhje as me demokracinë e as me pluralizmin.
Këtë nuk e zë gjumi vetëm që të lulezojnë kanabisi dhe koncesionet, se shteti ligjor na la shëndenë.
Shteti ligjor s’ka hiç të bëjë me poturet e këtij, që kutërbojne nga kanabisi.
Mësuesja Hatixhe dënohet pa ligj nga kanabisti në krye të qeverisë. Ky është morali i histerive mediatike të shtetit që ka rënë.
(ed.me/BalkanWeb)

Etiketa: