Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Vdekja e punonjësit, qytetarët protestë para Bashkisë së Shkodrës: Mbani përgjegjësi!

20067576_319171588508684_109880770_n

SHKODER-Vdekja e punonjësit të Komunales teksa ishte në krye të detyrës, si dhe plagosja e kolegut të tij, ka shkaktuar indinjatën e disa qytetarëve.

Një grup njerëzit, përkrahur nga shoqëria civile dhe gazetarë, janë mbledhur para Bashkisë së Shkodrës, ku kanë protestuar për vdekjen e Kleotos Çelikut, ndërsa kërkojnë që ky institucion të marrë përgjegjësitë që i takon. Me pankarta në duar, ata kanë apeluar për drejtësi, ndërsa kanë ndezuar edhe qirinj.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datë 14.07.2017, në lagjen “Partizani” Shkodër, në vendin e quajtur pranë “Kolegjit Turk”, ndërsa po punonin në një kolektor të ujërave të zeza, ka humbur jetën shtetasi K. Ç, 34 vjeç, banues në Golem – Shkodër si dhe është plagosur shtetasi Gj.Gj, 56 vjeç, banues në Shkodër. Në përfundimin të veprimeve hetimore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Preke Toma, 48 vjeç, banues në Shkodër, me detyrë Përgjegjës i ujërave të zeza në Ndërmarrjen e Ujësjellës Kanalizime Shkodër.
20132789_319171591842017_1654977286_o

20132789_319171591842017_1654977286_o

20138205_319171581842018_416082663_o

20107157_319171585175351_159643752_o

20107192_319171571842019_1352946338_o

20132506_319171575175352_681905319_o

20132982_319171558508687_2116956717_o

20148745_319171561842020_1524247489_o

19897850_319171551842021_1608651976_o

20132663_319171555175354_686538668_o
Gjithashtu u proceduan në gjendje të lirë shtetasit:
– Y. R. 64 vjeç, banues në Shkodër, me detyrë inxhinier në Ndërmarrjen Ujësjellës kanalizime Shkodër
– L.P. 52 vjeç, banues në Shkodër, me detyrë drejtues teknik në Ndërmarrjen Ujësjellës Kanalizime Shkodër. Procedimi penal ndaj këtyre shtetasve filloi pasi nuk kanë marrë masat e sigurimit teknik të përcaktuar nga legjislacioni në fuqi si dhe nuk i kanë pajisur me masa mbrojtëse. Materialet i kaluan Prokurorisë se rrethit Gjyqësor Shkodër për vepren penale “Shkelje e rregullave të mbrojtjes në punë” parashikuar nga neni 289/1 i Kodit Penal.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

 • Pergjigje per Policin Dixhital d.m.th Alban.Tirana (i njejti komentues)
  -Komunistet dhe raca e tyre nuk kane qene spiuna gjate diktatures sepse ata e kan pas mire me zotin.
  -Spiuna kane qene pjesa ma e madhe nga te persekutuarit dhe familjaret e tyre qe ju asht dashte te mbajne presionin e sigurimit.
  -Mesa duket dhe Alban Polici Digjital ka qene nga keta te fundit.

 • Ae dini o njerez qe une nuk para bej koplimente tek komentuesit ne portale te ndryshme po me te vertet ky komentues me pseudonimin —Alban.Ttirana i ka rene pikes —–

  —————respekte—-nuk i shtoj as nje shkronje as nje presje …

 • Keta qe kane dale ne ” Proteste ” nuk u plasi shume per te vrarin, por kane dale me urdher partie, keta jane te forumit te FRESSH-it, te gjithe jane te papune, por e marrin nje rroge nga partia me parate e ashashit. Te majtet e shkodres jane me te poshter se te majtet e jugut, sepse majtistat shkodrane kane qene te gjithe spiuna te regjimit, ku dihej se shkodranet kane qen antikomunista, atehere qeveria e asaj kohe rekrutonte shkodran qe spiunonin shkodranin, tash jane bijte e spiunave.

 • Hajde mba Berishen tani. U vra nje djal tek plehrat ne TR, dhe mjere lali plehu cfare po heq.
  Po tani qe ky i ndjeri u mbyt ne kanalizimet e Shkodres?
  Berisha me siguri do te therrase Voltanes, Volli mu.i…