Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Vëllai i viktimës: Deputeti Rakipi kërkoi të vinte në varrim, ja çfarë i thamë

aksidenti

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi ka tentuar që të negociojë me familjen e viktimës së aksidentit që të shkojë në ceremoninë e varrimit.

Këtë gjë e konfirmon vëllai i Sait Sorrës për “Panorama”. Ai thotë se familjarët e deputetit Aqif Rakipi kanë tentuar të hyjnë në negociata që të marrin pjesë në ngushëllime e varrim, por deri tani nuk u kanë kthyer përgjigje.

“Ata na kanë sjellë fjalë, por ne ende nuk kemi pranuar asgjë. Duhet të konsultohemi fillimisht me njëri-tjetrin”, shprehet ai. Të afërmit thonë se nga i njëjti furgon nga ku ka zbritur Sait Sorra, kanë zbritur edhe dy kushërinjtë e tij.

Ata kanë kaluar në anën tjetër të rrugës, ndërsa Saiti nuk arriti të kalonte pasi u përplas për vdekje


Komente ( 25 )

  • Qifja ka ikur nga vendi i aksidentit ngaqë tha me vete se ligjin e bên Maliqi dhe do mund tja hidhte ngaqë askush nuk do ta merte vesh dhe lajmet do të thoshin si gjithmonë ‘ shoferi iku në drejtim të paditur’.. Kaq i zgjuar dhe ligjzbatues është Qifja saqë e meriton dhe titullin deputet në parlamentit të Republikës së Shqipërisë.
    Po si duket Qifes i ka thënë gruaja,avokati apo bosi që të dorëzohet e ‘mos të bëhet budalla’ se të gjithë e kanë parë plus kamerat rrugës dhe mbi të gjitha me makinën e shkatêrruar ashtu sikur ka goditur makinë tjetër ballë për ballë me shpejtësi…ja bënte muuuu.
    I thanë dorëzohu Qife se po të arrestuan nuk të nxjerim dot më.
    I thanë dorëzohu Qife, se mirë që ike nga vendi i aksidentit po por edhe të fshehësh krimin e ha shumëfish.

  • A ka akoma idealiste qe presin te dali deputeti me faj? harrojeni. aq te korruptuar sa jemi ne s behet fjale qe ky Rakipi te dali i fajshem edhe sikur te kete qene.

1 2

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .