Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Venezuelë, protesta e manifestuesve kundër forcave të rendit, nudo dhe me Bibël në dorë

VENEZUELE-Nudo, në gjunjë, me biblën në dorë, përballë blindeve të forcave të rendit. Ngjarja ka ndodhur gjatë njërit prej manifestimeve të protestes, të cilat kanë përfshirë të gjithë vendin, raporton repubblica.it

Janë katër personat e vrarë gjatë mitingjeve të organizuar kundër presidentit Nicolas Maduro.

Shkëmbime akuzash nëpërmjet autoriteve qeveritare dhe opozitës, ndërsa komuniteti ndërkombëtar kërkon fundin e protestave të dhunshme dhe respektimin e të drejtave të njeriut.
(da.xha/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.