Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Vettingu, ish-presidenti: Padia e gjyqtarëve e prokurorëve, tendencioze. S’duan t’ju gërmohet e kaluara

alfred mojsiu

TIRANE– Ish-presidenti Alfred Moisiu ka folur pas padisë së gjyqtarëve dhe prokurorëve për reformën në drejtësi, e konkretisht ligjin e vettingut. Sipas ish-kreut të Shtetit pranimi i ankimimit nga Kushtetuesja është shqetësues, pasi gjyqtarët nuk duan që të gërmohet e kaluara e tyre.

Në reagimin e tij, Moisiu thotë se padia gjyqtarëve dhe prokurorëve është tendencioze dhe tenton të prekë vettingun.

“Padia e gjyqtarëve e prokurorëve është tendencioze, pasi tentohet të preket vettingu. Kjo padi ka qëllim të mbrapshtë. Shqetësim përbën edhe pranimi i kërkesës nga Gjykata Kushtetuese. Duan që dorëheqja të njihet sa të zbulohen fakte ndaj tyre. Shoqata do që të pakësohen kriteret pranuese. Gjyqtarët duan të mos gërmohet e kaluara e tyre. Nga vettingu do të ketë përmirësime në vend ”, tha ish-presidenti Alfred Moisiu.

(el.sp/BalkanWeb)


Komente ( 23 )

  • Ku do shkojne plehrat si Aurel Zarka prokuror tutor trafikant Arben Jorgaqi OPGJ prane koorporates se prokuroris Vlore tutor trafikant manaxher prostitutash Lorenc Danaj avokat petagog tutor kultivues trafikant Granit Çakeri OPGJ Prane Prokuroris vlore trafikant tutor prostitutash me ne krye super prostituten Viola Haxhiaj studente ne UV ismail Qemali tutoria e prostitutave qe ne mbrojtje te ktyre plehrave bejne cfar te duan shkoni verifikoni dosjet e plehrave.te ngrihen djemt e shqiperis ta bejne si ne vitet 80-92 itali e te shkojne ne p.te ropve keta bastard plehra te pa skrupull

  • Lan

    Ik moisi se smer vesh. Armata kuqe ruse te riaktivzoje qe te beri president sali serbi.

1 2

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .