Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Alarm nga zjarri në Mallakastër, vajza shpërthen në lot: Po më digjen prindërit, ku është shteti?!

Zjarri

TIRANË- Në Çorrush të Mallakastrës flakët e zjarrit po rrezikojnë seriozisht jetën e 7 familjeve. Alarmin e jep në një komunikim telefonik për News 24, vajza e njërit prej banorëve që është rrethuar nga flakët, raporton BalkanWeb.

Teksa qan me dënesë, zonja në fjalë thotë se prindërit e moshuar e kanë telefonuar para dy orësh dhe ajo ka mbërritur nga Vlora në këtë fshat, por nuk ndërhyn dot për t’ju ardhur në ndihmë, pasi zjarri ka marrë përmasa të frikshme.

Në të njëjtën kohë ajo thotë se ka lajmëruar Policinë e Shtetit dhe zjarrfikëset, por askush nuk ka shkuar për t’ju ardhur në ndihmë.

“Situata është shumë alarmante, kemi dy orë që e marr policinë e shtetit, zjarrfikëset, por askush nuk vjen. Ne u sosën nga Vlora por s’ju japim dot ndihmë. Nuk ka asnjë ndihmë nga shteti. Ku është shteti?! E gjithë lagjja është rrethuar nga flakët, po na digjen prindërit brenda (qan) Duhet ndihmë nga ajri se po digjen brenda, ju lutem”,- thotë ajo, raporton BalkanWeb.

(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 12 )

 • Ne qe votuam kete qeverri zgjodhem te keqen me te vogel nga te gjitha te keqijat,ndersa ju qe nuk e votuat vazhdpni te luteni qe flaket te shtohen..sjeni gje tjeter vec mjeran

 • Jo vetem prinderit tuaj POR edhe ti bashke me ta MOJ VAJZE edhe i gjithe pooulli DELE le te digjeni. Sepse I meritoni ose ti kishit bojkotuar zgjethjet

 • Ahh per qeveri qe kemi? Familjaret Dhe njerezit e politikaneve tane shkojne jasht shtetit per pushime! Ndersa populli digjet/piçet nga thatesira Dhe nga mungesa e pergjegjesis qe duhet te mbaje shteti? (Ndersa ketej shesin energji elektrike, per xhepat e tyre personale)! Shyqyr qe Jame jashte shteti, (ne emigracion) se per dryshe do u kisha pjekur per se gjalli ne vendlindjen time; nga mungesa/pertesa e qeveritarve tane, per te ndihmuar popullin ne qdo moment…
  turpi brire ska, dhe turpi nuk bertet; Po te vret (ne ndergjegjje, ne qofte se ke pak llogjik)!? “”Me vjen keq ta them, Po eshte r pa mundshme te jetohet ne Shqiperi me keta qeveritare te pa pergjegjshem”” (me e keqja eshte se po zvogelohemi si popull dita-dites! Ketu ka diqka qe nuk shkon)?
  11:57pm

 • Ote dhjefsha mu me shtet leshi po .ca pret nga shteti aman vetem zoti te ndihmofte se per shtetin te rroni vete .

 • Pordhë e madhe në Shqipëri, asnjeri nuk ngrihet për tê drejtat e tij, për dritat, ujin , zjarret , përmbytjet , pronat, privacinë, shkollimin, papunësinê etj. Vetêm kur vjen pordha te bytha dhe paniken tê gjithê ose kur vijnê zgjedhjet mezi presin të vrapojnë qê té votojnê pêr ‘ idhujt’ e tyre.
  Të ndimoftê Zoti se qeveri ska, shtet ska,zjarrêfikse ska.

 • Shtet nuk ka,ka qeveri qe e shitet per 50 euro,ta gezoni per 4 vjet.Lutuni qe te mos kete permbytje se qeveri ju a ka bere…… ne koke!!!#

 • A moj xhan, te ruajte Zoti, se per shtet (qeveri) qe kemi tani, (dhe kemi pasur); mjer populli Shqipetar!? Nga njeher me duket, se dikush paguan ndonje elite (Lobi te huaj), se bashku me qeveritaret tane, se si e si, populli Shqipetar te vuaj, dhe te shterohet nga meshkujt-njerezit; dita dites, dhe akoma kemi mbetur 3,500 000 si popull? keta qeveritaret tane, me duket se jane kundra popullit; po pro kryemafiozeve politikane? mbase dhe vete politikanet qe po na qeverisin, spo e kuptojne?
  11:57pm

 • Cilin shtet kerkon kur vet ke votuar Ramen ? Budalleku ka konsekuenca mij xhan ,,,

 • Leri kafshet te digjen e percellohen nga zjarret qe vene vete, pastaj nga frika (se vetedije njerezore nuk kane) do okemi me pak zjarre. Per momentin mendojne “do vije shteti ti shuaje”. Shteti mos ta luaje lemben hic, ti lere te percellohen te vene mend.

 • Shteti eshte me pushime…

  Zoti ju ruajt,nqs ngeleni per shtet skeni gje ne terezi.

 • Me Vjen keq per Corrushjotet, jane fshatare trima dhe patriote, ku eshte qeveria, pse nuk e ndihmojne, apo pse eshte fshati i Mehmet Shehut .

 • Mos ja fut kot se shteti eshte me pushime

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .