Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


VIDEO/ Champions League, huliganët rusë sulmojnë me fishekzjarrë, gjyqtari shpëton për pak

Screenshot_1

Huliganët rusë vazhdojnë të jenë protagonistë për veprimeve antisportive në stadiume. Incidenti i fundit ku janë përfshirë ka qenë në ndeshjen e Champions League ndërmjet Maribor dhe Spartakut të Moskës. Tifozët rusë arritën të fusnin brenda stadiumit fishekzjarrë, që janë të ndaluara nga FIFA.

Mirëpo, më i rrezikshmi ishte një fishekzjarr që hidhet në formë të predhës, i cili në flakë i kaloi shumë afër gjyqtarit të ndeshjes. Incidenti u kap nga kamerat, dhe ju mund ta shihini se sa afër i shkoi gjyqtarit të ndeshjes. Ky rast pritet që të dënohet ashpër nga UEFA.


(i.ç/BalkanWeb)