Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ E habitshme në Kinë, dhëndri martohet me dy nuse në të njëjtën ditë

Untitled-1

KINE – Një burrë është martuar me dy gra në të njëjtën ditë. Pamjet e pazakonta janë filmuar në shtëpinë e dhëndrit më një provincë të Kinës. Dy nuset shfaqen përkrah tij dhe dukeshin mjaft të lumtura që do të martohen me njeriun e ëndrrave të tyre.

Burri i identifikuar si Zhang pozon përkrah nuseve të veshura me fustan tradicional me ngjyrë të kuqe. Në video 44-vjeçari i cili me dy nuset Xie e cila i qëndron në krahun e djathtë dhe Zhong në të majtë, gjunjëzohen para babait të burrit duke kërkuar bekimin e tij.

Kjo ceremoni është mbajtur në shtëpinë e burrit në fshatin Longzhuxin në pjesën lindore të Kinës.
(er.cu/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .