Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Është vetëm 5 vjeç, por djali i sulmuesit holandez Dirk Kuyt shënon gol “alla” Messi

djali-i-kajt-615x380

Sulmuesi 36-vjeçar holandez Dirk Kuyt vazhdon të luajë akoma në fushën e gjelbër me Feyenoord por super golat nuk i shënon ai por djali i tij dhe ai mund të jetë krenar për Aidanin e vogël. Vogëlushi vetëm 5 vjeç ishte i aftë të shënonte një gol të jashtëzakonshëm, duke dribluar të gjithë kundërshtarët. Një gol fantastik që do të bënte të ëndërronte çdo prind, e në veçanti ata që karrierën e tyre ia kanë kushtuar futbollit. Me veprimet e tij të shpejta dhe driblimet me klas duket që Aidan nuk i afrohet lojës së babait të tij por Leo Messit.

(I.Ç/BalkanWeb)