Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
6 - 1

Angli - Panama

RUSI 2018
2 - 2

Japoni - Senegal

RUSI 2018
0 - 3

Poloni - Kolumbi


VIDEO/ Gjest i ulët nga Higuain, i drejton gishtin e mesit tifozëve të Barçës, rrezikon dënimin

higuain.dito.medio.barcellona.750x450

Gonzalo Higuain e mbylli mbrëmjen e tij të errët në “Camp Nou” me një gjest tejet të ulët. Lojtari i ri Caligara në minutën e 87 zëvendësoi Pipitën, i cili kur po dilte nga fusha dhe po afrohej në stolin e rezervave iu përgjigj fërkimit të tifozëve të Barcelonës duke i drejtuar gishtin e tij të mesit. Një sjellje e papranueshme për një lojtar të kalibrit të tij, i cili për herë të 12-të në karrierën e tij nuk ka arritur t’i shënojë Barcelonës. Sezonin e kaluar Higuain shënoi 5 gola në 12 ndeshje në Ligën e kampioneve, një ndaj Lyon, dy ndaj Dinamo Zagrebit dhe dy ndaj Monako. Tashmë, këtë sezon pritet të shënojë edhe më pak sepse pas këtij gjesti të ulët Higuain rrezikon të dënohet me disa ndeshje pezullim.


(i.ç/BalkanWeb)