Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Hap fals i Chelsea-s në ‘Stamford Bridge’, Leicester ia del me 10 lojtarë

Soccer Football - Premier League - Chelsea vs Leicester City - Stamford Bridge, London, Britain - January 13, 2018   Chelsea's Eden Hazard reacts            REUTERS/Peter Nicholls    EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Ka rezultuar një hap fals takimi i javës së 23-t i Chelsea-s në “Premier League”. Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 kundër Leicester.

Megjithëse ‘blutë’ e Londrës numëruan disa raste, në fund ishte bërë pak për të marrë 3 pikët. Nga ana tjetër një rezultat pozitiv për Leicester i cili ndali Chelsea-n edhe kur në një moment të lojës mbeti me 10 lojtarë.

Chilëell mori dy të verdhë në harkun kohor të 5 minutave dhe në të 68-n doli me të kuqe, duke ia vështirësuar punën ‘dhelprave’ në “Stamford Bridge”.

Pas takimit të sotëm Chelsea momentalisht renditet në vendin e 3-t me 47-t pikë, aq sa United i cili tashmë është një takim më pak. Ndërkohë Leicetser pozicionohet i 8-i me 31 pikë.

(e.k/BalkanWeb)