Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Kinë, akrobaci drithëruese në 400 metra lartësi

akrobacii

Në Kinë, në provincën e Zhejiang, po zhvillohet kampionati i slackline në të cilin marrin pjesë 16 sportistë që vijnë nga Kanadaja, Holanda dhe Kina dhe kanë performuar në lartësinë 400 metra.

Ky sport ekstrem, ngjan me atë tradicionalin e akrobatëve në litar, por është më i komplikuar për tu ndjekur nga ai.

Ndryshimi i vetëm është se litari mbi të cilin kalojnë akrobatët këtu është me elastik se ai i zakonshmi, duke e shtuar kështu vështirësinë për të mbajtur ekuilibrin.

Ajo që përkeqëson situatën është edhe shkopi klasik i cili përdoret nga sportistët për të mbajtur ekuilibrin.
(da.xha/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.