Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Kryeministri Rama: Atdheu që duam është ende larg, por…

18156836_10154687384481523_3860612789034026000_n

TIRANE- Në një kohë kur vendi është mbërthyer nga kriza politike dhe palët ende nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët, kryeministri Edi Rama premton një sistem shëndetësor më të mirë.

Me anë të një postimi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Rama pohon se shteti që duhej ishte ende larg, por që sipas tij kishte përparuar, krahasuar me 3 vite më parë.

“Ja si e duam kudo Shërbimin Kombëtar Shëndetësor në #ShqipërinëQëDuam🇦🇱🇪🇺
Edhe pse është bërë shumë dhe Shqipëria që kemi është më e mirë se Shqipëria që kishim 3 vjet e gjysëm më parë, atdheu që duam, me #Shtet💪 #Punë👍#Mirëqenie😀, është ende larg! Prandaj forca, përpara, me më shumë reforma, rritje ekonomike, punësim real👐”, citohet në mesazhin e Ramës.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 3 )