Ndeshja midis Sionit dhe Lozanës në kampionatin zviceran ka përfunduar në fitoren 3-1 të ekipit vendas. Sioni fitoi ndeshjen e parë në kampionat që prej muajit nëntor.

Sioni shënoi dy gola në minutat e para si rrallëherë, ndërsa Lozana iu kundërpërgjigj me golin e djalit të trajnerit Zidan, Enzo.

Golin e francezit që mbërriti në Zvicër në janar e asistoi lojtari i përfaqësueses kosovare, Kololli. Ky ishte goli i parë për Enzon në ekipin e ri.
i ru
Më pas, vendasit shënuan edhe një tjetër gol në pjesën e dytë dhe takimi u mbyll në shifrat 3-1.Lenjani u aktivizua përgjatë gjithë takimit, ndërsa Kukeli nuk ishte i grumbulluar për këtë ndeshje.

Sioni ndodhet në vendin e fundit në kampionat me 20 pikë të grumbulluara, 4 më par se vendi i parafundit.