Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Video/ MUS (MOUSSE) ME ÇOKOLLATE

buding

NGA ZONJA KATERINA
Përbërësit
200 gr çokollatë
350 gr pana ëmbëlsire

Pergatitja

Në një tenxhere të vogël vendosim 150 gr pana të ngrohet, pa marrë valë. Më pas e hedhim tek çokollata e copëtuar dhe e trazojmë derisa të realizohet një masë kremoze.

Rrahim 200 gr pana derisa të bëhet një marengë e fortë, më pas e bashkojmë gradualisht me kremin e çokollatës pasi të jetë ulur temperatura e shkrirjes së çokollatës. E trazojmë mirë dhe mund të shtojmë në te aroma nga më të ndryshmet sipas dëshirës, vanilje, cipë portokalli ose likere të ndryshme. E servirim musin me çokollatë në gota ose tasa të vegjël ëmbëlsirash.
(da.xha/BalkanWeb)