Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Po “çmend” Gjermaninë, talenti i Leverkusen shënon me thembër nga 12 metra

Leverkusen's goal scorer Leon Bailey celebrates his 1-0 goal during the German DFB (German Football Association) Cup soccer match between Borussia Moenchengladbach and Bayer Leverkusen in Borussia-Park in Moenchengladbach, Germany, 20 December 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: The DFB prohibits the utilisation and publication of sequential pictures on the internet and other online media during the match (including half-time). ATTENTION: BLOCKING PERIOD! The DFB permits the further utilisation and publication of the pictures for mobile services (especially MMS) and for DVB-H and DMB only after the end of the match.) Photo: Marius Becker/dpa

Leon Bailey është një nga talentet më premtues të “Bundesligës” që nga java në javë po bën për vetë mijëra tifozë. Talenti 20-vjeçar që luan për Bayern Leverkusen edhe sot në takimin kundër Hoffenhaim të fituar me shifrat 1-4 nuk ka kursyer asgjë nga repertori i tij.

Në minutën e 43-t të pjesë së parë futbollisti xhamajkan zhbllokoi takimin me një gol tepër të rrallë. Në pamundësi për tu kthyer nga porta Bailey goditi me thembër nga një distancë prej 12-t metrash dhe pjesa tjetër i përket historisë.

(sek 52:00)
(e.k/BalkanWeb)